Leading Manufacturer of screw lock 24mm ribbed green, 24mm golden dome cap, flip top 20mm blue cap, flip top 24mm black long neck cap, 24mm bmw caps and on/off round head 28mm white dispenser from New Delhi.






₹ 2.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Cap Type | Screw |
| Diameter | 24mm |
| Brand | MKS |
| Color | Red |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 5.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Shape | Round |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Brand | MKS |
| Moulding Die Required | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| specific color | golden |
| specific usage | Cosmetics |
| material | plastic |




₹ 1.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 20 mm |
| Color | Blue |
| Material | PET |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | MKS |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 24 mm |
| Material | PET |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | MKS |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 1 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Usage/Application | Edible Oil |
| Shape | Round |
| Neck Finishing | 24 |
| Is It Recyclable | Recyclable |
| Brand | MKS |
| Moulding Die Required | Yes |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 28 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | MKS |




₹ 10.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Neck Size | 28 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| Country of Origin | Made in India |
| Usage | Cosmetics and Pharma |
| Brand | MKS |




₹ 16 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Neck Size | 20 mm |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Professional |
| BRAND | MKS |
The term "C52 20MM Shift Lock Pump (Golden Sleeves)" appears to describe a specific automotive or industrial component, likely associated with a transmission or hydraulic system."BY MKS"
Breakdown of the Components:C52:
Likely refers to the Toyota C52 transmission, which is a 5-speed manual transmission used in various Toyota models (e.g., Corolla, Celica, MR2) during the late 1980s to early 2000s.
20MM:
Typically indicates the diameter or bore size of a specific part within the pump (e.g., piston, shaft, or bore size).
Shift Lock Pump:
Could be a hydraulic or mechanical pump involved in controlling or locking the gear shifter—used to prevent shifting unless certain conditions are met (such as pressing the brake).
If it's related to manual transmissions, the term might be used more loosely or customarily, possibly as part of an aftermarket performance modification.
Golden Sleeves & AS GOLDEN OVER CAP
Likely refers to aftermarket or high-performance bushings or sleeves that have a gold-anodized or coated finish, often for durability, heat resistance, or just aesthetic appeal.



₹ 2.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 24 mm |
| Material | PET |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | MKS |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 20 mm |
| Color | White |
| Material | PET |
| Usage/Application | Shampoo |
| Shape | Round |
| Brand | MKS |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| COLOR | wHITE |
| Brand | mks |
| Material | Plastic |
| Usage | Hair Oil |
| Neck Size | 20mm |



₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Brand | MKS |
| Usage | Hair oil |
| color | golden |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 24mm |




₹ 2.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Color | Dark Green |
| Brand | MKS |
| Material | Plastic |
| Usage | Hair Oil |
| Neck Size | 20mm |




₹ 2.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| color | Red |
| Brand | MKS |
| Usage | Hair Oil |
| Material | Plastic |
| Neck Size | 20mm |




₹ 2.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 24mm |
| Cap Type | screw |
| Color | Black |
| Material | HDPE |
| Brand | MKS |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 2.4 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Neck Size | 28mm |
| Dimensions | 28MM |
| Packaging Type | Box |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | MKS |
| Usage | Cosmetics and Pharma |
| Material | Plastic |
| Another Detail | In different type of Color |



₹ 2.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 24mm |
| Cap Type | Screw |
| Color | Black |
| Material | HDPE |
| Brand | MkS |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 20 mm |
| Cap Type | Screw |
| Color | Black |
| Material | HDPE |
| Brand | MKS |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Brand | MKS |
| COLOR | BLACK |
| MATERIAL | PLASTIC |
| USAGE | HAIR OIL |
| NECK SIZE | 24MM |



₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Diameter | 20 mm |
| Cap Type | Screw |
| Material | HDPE |
| Brand | MKS |
| Usage/Application | Cosmetics |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Black |

₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| With Lid | Yes |
| Color | White |
| Usage | Cosmetic |
| Food Grade | No |
| Surface Finish | Textured |
| Country of Origin | Made in India |
Honey Anand (CEO)
MKS Anand Enterprises
1st, 112 B, Shivlok House1, Karampura, New Moti Nagar, New Delhi - 110015, Delhi, India



















